Ezüst Gazdaság Konferencia
Ezüst Gazdaság Konferencia - Társadalmi innováció az ezüst gazdaság érdekében
A népesség öregedése minden fejlett országot érint. Ennek a folyamatnak nem kell akadályoznia a gazdasági növekedést, hanem ösztönözheti új áruk és szolgáltatások kifejlesztését, például az idősödő népesség igényeihez igazodó lakhatást vagy közlekedést, vagy új szociális és jóléti szolgáltatások kialakítását. Az idősebb korosztályok életminőségének javítása nem csak szociális jelentőséggel, hanem jelentős gazdasági potenciálokkal is rendelkezik. Ezen megállapításokat erősítette meg egy 2021. évi, az MSB Zrt. bevonásával készült tanulmány is.
Az Ezüst Gazdaság (az idősek igényeire épülő gazdasági tevékenység) növekedési kilátásai folyamatosan erősödnek. Az ágazatban rejlő kimagasló multiplikátor hatás pedig a kapcsolódó ágazatok számára is kitűnő lehetőséget teremt, kiváltképp az olyan turisztikai és kulturális területekkel rendelkező területen, mint a Dél-Dunántúli régió.
Az Ezüst Gazdaság fejlesztéséhez kapcsolódó társadalmi innovációkról és az azokban rejlő lehetőségekről tartott konferenciát 2022. szeptember 22-én a PTE Általános Orvostudományi Kar Transzdiszciplináris Kutatások Intézete, a Pécs-Baranyai Kereskedelmi és Iparkamara, valamint a Pécsi Egészségipari Innovációs Központ.
A konferencia előadásai hamarosan elérhetővé válnak a www.silvereconomyhu.net weboldalon.
A konferencia programja:
- Dr. Szabó-Tóth Kinga (Miskolci Egyetem, Bölcsészettudományi Kar, Alkalmazott Társadalomtudományok Intézete, intézetigazgató)
Társadalmi innováció, harmadik misszió és aktív idősödés – innovációs kutatások és projektek bemutatása - Gábriel Dóra (Közgazdaság- és Regionális Tudományi Kutatóközpont)
Társadalmi innovációk az idősgondozásban – hazai és nemzetközi -gyakorlatok - Szeledi Katalin (Szevital Bt. ügyvezető és Magyarhertelend község polgármestere)
Otthonápolás és rehabilitáció a gyakorlatban ma - Prof. Dr. Boncz Imre (PTE ETK, Egészségbiztosítási Intézet, intézetigazgató)
Az egészségbiztosítás kihívásai az idősödő társadalmakban